Wyprawa nad Morskie Oko

6 października obraliśmy na cel naszej wycieczki największe i uważane również za najpiękniejsze jezioro w Tatrach – Morskie Oko. Wyruszając z Palenicy Białczańskiej dotarliśmy o jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego, które swoją popularność zawdzięcza niesamowitym widokom jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i najwyższy szczyt Tatr po stronie Polskiej – Rysy. Po odpoczynku w tym bardzo widokowym i malowniczym miejscu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na trasie wymijały nas góralskie zaprzęgi – tzw. „fasiągi”, które (za „drobną” opłatą) dowożą turystów na Włosienicę (7 km). Obejrzeliśmy Wodogrzmoty Mickiewicza – wodospady w Tatrach Wysokich utworzone z trzech większych i kilku mniejszych kaskad na potoku Roztoka i cieszyliśmy nasze oczy pięknymi tatrzańskimi krajobrazami. Pod opieką Pani przewodnik TPN sprawnie i bezpiecznie pokonaliśmy ponad 15 km drogi. Na koniec odwiedziliśmy Krupówki, gdzie spacerując po deptaku kupiliśmy pamiątki i spróbowaliśmy tradycyjnego oscypka.

Dodatkową atrakcją był konkurs fotograficzny. Uczniowie mieli za zadanie zrobić zdjęcie krajobrazu. Trzech uczniów zostało wyłonionych i nagrodzonych tematycznymi upominkami.