Magura Wątkowska (846 m n.p.m.) – kolejny szczyt do kolekcji

Zachęceni piękną, zimową pogodą, która dzisiaj panowała, uczniowie SP w Równem, Łękach Dukielskich oraz LO w Dukli wybrali się na kolejny szczyt należący do Korony Beskidu Niskiego – Magurę Wątkowską. W naszą wędrówkę wyruszyliśmy z Folusza. Przeszliśmy do rozwidlenia szlaków obok Kłopotnicy. Stamtąd już zielonym szlakiem udaliśmy się w kierunku szczytów Magura i Wątkowa. Podejście niby jest średnio strome i mało problematyczne, ale przy takiej ilości śniegu zadyszka wystąpiła prawie u wszystkich uczestników tej wyprawy. Z Magury mogliśmy poobserwować także inne szczyty, które dodatkowo zostały opisane na tablicy informacyjnej. Przy dobrej przejrzystości powietrza można podobno zobaczyć stąd również Tatry. W pobliżu znajduje się też wspomniany już szczyt Wątkowa (846 m n.p.m.), do którego również udało nam się dotrzeć. Tutaj nie ma już niestety żadnych widoków, gdyż teren jest zalesiony, ale dobrze oznakowany. Do autobusu, który czekał na nas w Foluszu wróciliśmy szlakiem żółtym. Na zakończenie wędrówki uczniowie zjedli pyszną pizzę w Łęckim Bistro oraz otrzymali „słodkie paczuszki” z okazji zbliżających się mikołajek.