Kolejne szczyty z Korony Beskidu Niskiego do kolekcji

Wraz z nowym rokiem szkolnym uczniowie naszego Liceum wyruszyli na piesze szlaki, by w ramach projektu „Każdy ma swój Everest …” kontynuować zdobywanie odznaki Korona Beskidu Niskiego. 12 września 2023 r. uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na kolejne już (szósty i siódmy!) szczyty pasma – położone nad Wysową Zdrój, Kozie Żebro (847 m n.p.m.) oraz położoną pomiędzy dolinami Regetówki i Zdyni – Rotundę (771 m n.p.m.). Wyprawa ruszyła z miejscowości Regetów, leśną drogą prowadzącą na szczyt Koziego Żebra, a cudowna pogoda sprzyjała dzielnym piechurom. Dosyć dużym wyzwaniem dla wszystkich uczestników wycieczki, okazało się strome podejście na ten szczyt, ale każdy mimo zmęczenia dał radę, dlatego też jesteśmy z naszej młodzieży bardzo dumni. Przeszkód nie zabrakło i w drodze na szczyt Rotundy, ale po przejściu dosyć mocno nachylonego odcinka, wszystkie trudy wynagrodził nam fantastyczny widok na jeden z najpiękniejszych cmentarzy Beskidu Niskiego z czasów I wojny światowej. Cmentarz nosi numer 51, a pochowano tutaj 42 żołnierzy austriackich oraz 12 Rosjan. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko zorganizowane w Studenckiej Bazie Namiotowej prowadzonej przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich z Warszawy, gdzie uczniowie usmażyli sobie kiełbaski i w wyśmienitych nastrojach wrócili do autokaru. I ta wyprawa okazała się bardzo udana, następna już niebawem …, a najwytrwalsi, którym uda się zdobyć wszystkie szczyty zdobędą odznakę Korona Beskidu Niskiego.